Tadilat Onarım

Sektördeki deneyimiyle kaliteli hizmet anlayışını ön planda firmamız beton tamir, tadilat ve onarımı konusunda yardımınıza hazırdır

ZİRVE Karot beton tadila ve onarım işi yapan firmalar arasında yer almaktadır. Sektördeki deneyimiyle kaliteli hizmet anlayışını ön planda firmamız beton tamir, tadilat ve onarımı konusunda yardımınıza hazırdır.


Beton bir yapıda, zamanla oluşabilecek küçük çatlaklar, gözle görülen yarık ve oyukların, kırıkların tamiri, granit, mermer seramik gibi iç ve dış mekanların yatay ve düşey uygulamalarında, sonradan doğabilecek kırılma, çatlama, dökülme ve değişme durumunda, uygun olan yapı harçları(kimyasal yapı harçları, çimento esaslı yapı harçları, mekanik bağlayıcılar, epoksi reçineleri, çimento şerbeti) ile tadilat ve onarımıdır.

ZİRVE KAROT bu uygulamaları

* Beton onarımı

* Görünür yüzeyli betonların ve yüzeylerin onarımı

* Yapısal onarımlar

* Kırık ve çatlakların onarımı olarak ele alır.

Her uygulama, gerekli görülen tamirat ve onarım esaslarına göre değişkenlik göstermekle birlikte kullanılacak malzeme, harç ve reçinelerde farklı olacaktır.

Betonarme yapılarda çatlak tipleri ;

1- Yapısal çatlaklar

Bu tip çatlaklar,yapının işlevi gereği taşıması zorunlu gerilmelerden kaynaklanır ve tehlike arzederler. Betonun döküm ve koşulları ile ilgileri yoktur

2- Uygulama kökenli çatlaklar

Bu tip çatlaklar taze veya yaşlanmış betonda görülür.

a-Taze beton çatlakları;

Taze beton çatlakları , betonun kalıba yerleşmesinden hemen sonra görülen çatlak türleri olup,10 cm erişen derinlikte ve 1-200cm uzunluklar olabilir.

b- Yaşlanmış beton çatlakları;

Bu tip çatlaklar, değişik yaş gruplarındaki(30 gün -30 yıl)betonlarda görülebilir.

Çatlaklar,fiziksel veya kimyasal kökenlidir.bunlar önce kılcal görünümde,ardından büyüyen ve birleşen çatlaklardır.önlem alınmadığı taktirde betonarme elemanlar tamamen tahrip olabilir.

Epoksi Reçineleri

Epoksi reçineleri yapıştırma özellikleri çok iyi olan sentetik reçinelerdir. Bunların çekme gerilmeleri 50-110 kg/cm2 arasında değişir. Kopma birim uzamaları % 15-50 arasında olabilmektedir. Suya, aside ve alkaliye dirençleri çok iyidir. Zamanla özellikleri yitirmezler. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür. Çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirlerine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Sentetik reçineler kimyasal moleküler yapışma sağlarlar. Kimyasal moleküler yapışma yüzeylerin pürüzlülüğü ile artar, çünkü kuvvet aktarmada daha büyük bir alan çalışmaktadır. Genellikle ince bir tabaka yapıştırıcı madde daha güçlü yapışma sağlamaktadır. Epoksi reçinelerine polisülfit eklenmesi ile daha elastik bir yapıştırıcı oluşmaktadır. Polisülfitli epoksi reçinelerinin çekme dayanımları 200 kg/cm'ye kadar çıkabilmektedir.

Çimento Şerbeti

Çimento standardı (TS-24)'e göre çimento tanelerinin % 95'i 200 ile 325 nolu eleklerden geçmelidir. Bu koşula göre çimento taneciklerinin 0.074 mm'den daha büyük olmaması gerekir. Diğer bir deyişle çimento şerbetinin O. l mm ve daha büyük çatlaklara girebilmesi olanaklı görünmemektedir. Ancak kılcal çatlaklara çimento şerbeti ancak basınç altında doldurulabilir

Mekanik Bağlayıcılar

ZİRVE KAROT çatlakların epoksi reçinesi, çimento şerbeti ya da harçla onarımı genellikle artık genişlemeyen, durmuş çatlakların doldurulması amacı ile yapmaktadır. Çatlakta genişleme sürüyorsa çatlağın mekanik bağlayıcılarla "dikilmesi" gerekir. Bu dikişler çatlağı kesen çubuklar ve çubukların uçlarının uygun bir biçimde bağlayarak yapmaktadır.
Deneyimli ve uzman bir ekiple, beton tadilat ve onarımını sürdüren firmamız, bu alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Diğer Uygulamalarımız

Karot Delme

Karot ile beton delme, karot alma, karot test, karot numune alanında uygulamacı firma olmasının ötesinde karot un getirilerini kişi ve kurumlara anlatmayı ilke edinmiştir

Karot Kesme

Karot ile beton kesme de betona zarar vermeden, istenilen çapta kesme işlemi yapmaktayız. Karot ile delme işlemiyle hemen hemen aynıdır

Halat Tel Kesme

Beton kesme sistemlerindeki teknolojinin en gelişmiş ürünü "Elektrikli ve Hidrolik Tel Kesme Makinası"dır. Bu sistem yüksek değerlerde kesme derinliğine ulaşabilmektedir.

Hidrolik Kesme

Testere çapları: Q 20 den Q2000e kadar bulunmaktadır. Elmaslı karot kesme sisteminin hidrolik aşamasıdır;

Derz Kesme

Derz, tanım olarak iki yapı elemanı veya bölümü arasında kalan bitişim yeri ifade edilir.

Hidrolik Karot

Q300 ile Q1000 çapında tek seferde delme işlemi yapmaktayız.

Bina Yıkımı

Kontrollü Bina Yıkımını tanımlamak gerekirse, herhangi bir yerleşim merkezinde ortaya çıkan ihtiyaç ve sorunlar göz önünde bulundurularak,

Filiz Ekme

Kolon, kiriş gibi beton dökümlerinin işlemlerinde kullanılan kimyasal dubel ( harç olarak bilinmektedir ) en etkili yöntem olarak sağlanabilir.

poliuretan-

oğun olan poliüretan poliuretan-lar ise dilatasyon ve benzeri boşlukların doldurulması amacıyla kullanılmaktadır.

Beton Kırma

Yapıdaki kırılacak alana lokal müdahale edilmesi gereken durumlarda iş makinalarına göre daha kullanışlı daha az titreşim olanağı sunan bir sistemdir.

Silme Boyama

Otopark Boyama, Yol Çizgisi Boyama, Park Yeri Boyama işleriniz için bize ulaşabilir, Ücretsiz Keşif hizmetimiz ile bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Beton Çatlatma

Beton delme ve kesme sektörü de bu güçten yararlanarak, beton kütle le’rin kontrollü bir bicimde çatlatılması, yöntemi ile birçok avantaj elde etmiştir.

Karbon Plaka

Depremden zarar görmüş yapıların olduğu gibi mevcut yapıların da güçlendirilmesi hızla artan bir mühendislik dalı olmuştur.

Açılı Karot

Firmamız karot ile beton delme kesme uygulamalarında, 90 derece açı ile yerde perdede tersine tavanda karot delme işlemi yapmaktadır.

Susuz Kesim

Karot, inşaat sektöründe kullanılan bir terimdir ve beton delme işleminin diğer bir adıdır. Beton delme işlemini yapabilmek için karot makinesine ihtiyaç vardır